חלום צרוף - תכשיטים בעיצוב אישי | קורסים | סדנאות - אבן דם - בלאדסטון (Bloodstone)
דף הבית >> מאמרים >> מאמרים על אבני חן >> אבן דם - בלאדסטון (Bloodstone)
אומרים על אבן הבלאדסטון שהיא מרגיעה במיוחד אנשים חמי מזג... ובנוסף בארצות הברית, אוסטרליה ותאילנד היא אבן ההולדת המסורתית של חודש מרץ... אז יצא מתאים :)

מאפייני הבלאדסטון
צבע:
ירוק עם כתמי צבע אדומים
ברק: זגוגי עד שמנוני
שקיפות: שקוף עד אטום
הרכב כימי: סיליקה (SiO2)
סולם קשיות: 6.5-7 בסולם מוס
משקל סגולי: 2.5-2.8 (הליוטרופ טהור 2.65)

מקור השם ודרך ההיווצרות
בלאדסטון היא אבן חן, אחת מצורות המינרל כלקדון (סוג של קוורץ), בגוון ירוק כהה עם כתמים אדומים כהים של ג'ספר (אף הוא סוג של קוורץ), צבעו אדום בגלל נוכחות של תחמוצת ברזל, ומכאן שמה העממי אבן-דם. גודל הכתמים משתנה מכתמים קטנים שנבלעים ברקע הירוק לכתמים גדולים ובולטים.
שמה הלטיני של האבן הוא הליוטרופ ומקורו מיוונית הוא "מסובב השמש", האגדה מספרת כי האבן נוצרה כשישו נצלב כאשר חייל רומי דקר אותו בצידו, והדם שטיפטף על אבן הקוורץ הירוקה יצרה את אבן הדם... אבל זו אגדה.
השימוש העיקרי כיום באבן הבלאדסטון הוא ביצירת תכשיטים, אבל גם בהכנת פסלונים, כוסות וכדים קטנים. המצרים הקדמונים והבבלים השתמשו בבלאדסטון ליצירת חותמות.
המקור העיקרי לאבן הבלאדסטון הוא הודו, מקורות נוספים הם אוסטרליה, גרמניה, איטליה, סקוטלנד, קנדה, ברזיל ומקומות שונים בארצות הברית.

אבנים ואמונות
יש המאמינים כי הבלאדסטון היא אבן בעלת סגולות ריפוי והגנה חזקות.
אומרים שהיא מרגיעה במיוחד אנשים חמי מזג ומחזקת את הגוף ולכן טובה: לספורטאים, לנשים הרות או אחרי מחלה, כאשר יש צורך בחיזוק המערכת הגופנית.
מחזקת את הביטחון העצמי.

מרגישים שגם אתם מתחברים לאבן הבלאדסטון?
מוזמנים ליצור קשר ויחד נתכנן עבורכם את התכשיט המושלם :)
פורסם על ידי חלום צרוף בתאריך 7/03/2016