חלום צרוף - תכשיטים בעיצוב אישי | קורסים | סדנאות - אחלמה - אמתיסט (Amethyst) - אבן הלידה של חודש פברואר
דף הבית >> מאמרים >> מאמרים על אבני חן >> אחלמה - אמתיסט (Amethyst) - אבן הלידה של חודש פברואר
מרגישים כמו בני מלוכה? אתם בוודאי ילידי חודש פברואר! אבן החודש של ילידי חודש פברואר היא האמתיסט הסגולה, אבן יפהפייה אשר בעבר הוערכה כאבן יקרה כיהלום, ספיר או אזמרגד אולם בשל תפוצתה הנרחבת ירד ערכה.

תכונות בולטות של המינרל
נוסחה כימית: SiO2
צבע: סגול ולבן שקוף
שיטת התגבשות: גביש בצורת פריזמה בת 6 צלעות
דרגת קושי בסולם מוהס: 7
משקל סגולי: 2.65

מקור השם ודרך ההיווצרות
מקור השם מצוין ביוון העתיקה והוא נגזר מצבעו הסגול של היין ומשמעותו: "לא שיכור". אנשי התקופה האמינו כי האבן מגינה משכרות: "א" = לא ו"מתוסטוס" = שיכור או מורעל. האמתיסט הסגולה היא סוג של מינרל קוורץ המצוי לרוב כגבישים בתוך גושי סלעים והיא נפוצה במקורות כגון זמביה, ברזיל, אורוגוואי, הודו, ארה"ב, אוסטריה (בה נמצא המכרה הפתוח הגדול בעולם לכריית האבן) ורוסיה. הופעת האבן במגוון צבעים החל בלבן וכלה בסגול (ולעיתים גם כחול ואדום) היא פועל יוצא של השינוי ההדרגתי בהרכב האבן כולל השפעת חום, לחץ, ברזל ואלומיניום וגם זווית האבן.

אמונות
סביב האבן נרקמו אגדות ואמונות רבות! 
- תקופת המקרא, המקור העברי של האבן. השם אחלמה, אחת מאבני החושן של הכהן הגדול משבט גד, מופיע כבר במקרא ויש שמייחסים לה משמעות של "חלום" או "החלמה"
- תכשיטי דת ומלכות. האבן המיוחדת שימשה במהלך ההיסטוריה לעיטור תכשיטי דת ומלכות והיא נחשבת גם לאבן המלוכה הבריטית הרשמית
- יוון. כאמור, שם האבן מגיע מהביטוי "לא שיכור". בהתאם לאמונה נהגו היוונים לשתות יין מכוסות אמתיסט כדי שהשפעת האבן תמנע מהם להשתכר ותגן עליהם. 
- מצרים העתיקה. האבן שמשה כאבן חן לתחריטים של חפצי נוי ותכשיטים
- אנגליה. חרוזי אחלמה נמצאו בקברים אנגלו-סקסים באנגליהאבני חן כאבני לידה
אבני הלידה הינן אבני חן המסמלות את חודש הלידה בלוח הגרגוריאני. במדינות רבות מקובל להעניק את האבן במתנה כשהיא משובצת בתכשיט. אנשים רבים בעולם מאמינים שהאנרגיות הטבעיות של הקריסטלים מועברות לאדם שנושא אותם ומעניקות לו בריאות ומזל.

מרגישים שגם אתם מתחברים לאבן הלידה שלכם?
אתם מוזמנים להתרשם מיופיין אצלי בסטודיו או באתר :)

 
פורסם על ידי חלום צרוף בתאריך 2/02/2015