חלום צרוף - תכשיטים בעיצוב אישי | קורסים | סדנאות - איך תבחר לה טבעת אירוסין?
דף הבית >> מאמרים >> מאמרים על תכשיטים >> איך תבחר לה טבעת אירוסין?

מצאת את "האחת" שלך?
אתה רוצה להציע לה נישואין?

הנה המדריך המעשי לרכישת טבעת אירוסין לבחירת ליבך.


איזה תקציב עומד לרשותך?
השאלה הראשונה שתרצה לשאול את עצמך היא, איזה תקציב עומד לרשותך. כשתיגש לרכוש לה טבעת אירוסין, יציעו לך מבחר עצום של טבעות. כדאי לדעת מראש מה טווח המחירים הריאלי עבורך, כדי לצמצם את אפשרויות הבחירה ולמצוא את הטבעת המושלמת, המתאימה לכיסך.

איזה סגנון של תכשיטים היא עונדת בדרך כלל?
האם היא עונדת תכשיטים בסגנון קלאסי או מודרני? נשי או מתוחכם? האם היא עונדת תכשיטי כסף או זהב (או שניהם)? האם התכשיטים שלה עדינים או בעלי נוכחות גדולה יותר? פשוטים או מעוטרים בצורה עשירה? אם תדע להתאים את טבעת האירוסין לסגנון שהיא כבר אוהבת, לא תוכל לטעות.

מה המידה שלה?
אם היא עונדת תכשיטים, נסה להשאיל טבעת אחת בסתר ולהוציא את המידה שלה. תוכל לשרטט את ההיקף הפנימי של הטבעת על דף נייר, או ללחוץ את הטבעת לתוך חתיכת סבון כדי לקבל הטבעה (וכמובן לשטוף היטב את הטבעת לפני שאתה מחזיר אותה). תוכל גם לענוד את הטבעת שלה על אחת מאצבעותיך ולסמן על גבי האצבע שלך היכן הטבעת שלה נעצרת. ככלל, עדיף לרכוש טבעת שהיא מעט גדולה יותר, מאשר קטנה יותר, משום שקל יותר להקטין מידה מאשר להגדיל מידה בטבעות.

קשה לך להבין מה העדפותיה?
תוכל לרכוש יהלום לא משובץ (או כל אבן אחרת), ויחד איתה לבחור את מבנה הטבעת והשיבוץ. כך תימנע מרכישת טבעת שהיא לטעמך, אבל לא בהכרח לטעמה.

איזו צורת אבן מתאימה לה?
יהלומים (ואבנים אחרות) מגיעים בצורות חיתוך שונות. אם אתה לא יודע מה מתאים לה יותר, עדיף להישאר עם הצורות הקלאסיות. היא תענוד את הטבעת הזו 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע, למשך כל חייכם המשותפים, אז הטבעת צריכה להתאים להכל, ממכנסי ג'ינס וטי-שרט ועד שמלת ערב. הסגנון הקלאסי הפך לכזה משום שהוא מתאים לרוב ה(א)נשים לרוב האפשרויות.

חיתוכים שבהם יש פחות דפנות דורשים איכות גבוהה יותר של האבן, משום שיותר תכלילים יהיו גלויים לעין.

חיתוכים מסויימים יתאימו יותר לשיבוץ יחד עם אבנים נוספות, לעומת שיבוץ של אבן בודדת. חיתוך עגול, אליפסה או מרקיזה יתאימו לשילוב עם אבנים אחרות, בעוד צורות טיפה או לב מורכבות יותר.

הטעם שלה בצורת חיתוך האבן בדרך כלל יהיה תואם לטעם שלה בדברים אחרים. אם היא אוהבת סגנון נקי ומודרני בריהוט, למשל, סביר להניח שתעדיף חיתוך מרובע. אם היא מעדיפה סגנון מסורתי יותר, חיתוך עגול תמיד יעבוד. למי שמעדיפה סגנון בוהמייני יותר, חיתוך משולש או מרקיזה יתאים.
סוליטייר - אבן בודדת. עדיין הבחירה הפופולרית ביותר בטבעות אירוסין, האבן מוחזקת גבוה על ידי שיניים, המאפשרות לאור לחדור ולהשתקף דרך האבן. ארבע שיניים מאפשרות להכי הרבה אור לחדור, בעוד שש שיניים מחזיקות את האבן בצורה חזקה יותר.

משולב - אבן מרכזית ולצידיה אבנים נוספות, קטנות יותר ולעיתי בצבעים שונים מהאבן המרכזית. האבנים הצדדיות ישובצו בתוך תעלה אשר גם שומרת עליהן וגם מאפשרת חדירת אור.

שלוש אבנים - אחת לעבר, אחת להווה ואחת לעתיד. בדרך כלל האבן המרכזית גדולה מעט יותר מהשתיים בצדדים.

פאבה - האבן המרכזית מוקפת הרבה יהלומים קטנים, המעניקים לטבעת מראה נוצץ וגדול יותר.
באיזה שיבוץ לבחור?
בתוך אלפי סוגי הטבעות הקיימות בשוק, ישנן ארבע צורות שיבוץ עיקריות:
גם בעניין השיבוץ כדאי לקחת בחשבון את סגנון החיים שלה ולהתאים את הטבעת. אם היא אוהבת לטייל ולהיות בחוץ, או שהיא טיפוס ספורטיבי, תעדיף טבעת פחות מעוטרת, ויותר עמידה, אשר לא תיתפס בדברים או תקבל מכות. אם היא בעלת מודעות גבוהה למראה שלה ומטופחת, תעדיף טבעת שיש בה אמירה, עם שיבוץ גבוה יותר, עיטורים או מוטיב ייחודי.
פורסם על ידי חלום צרוף בתאריך 23/05/2014