חלום צרוף - תכשיטים בעיצוב אישי | קורסים | סדנאות - על אומץ
דף הבית >> מאמרים >> מאמרים כלליים - צורפות >> על אומץ
אומץ היא תכונה המאפשרת לנו להתמודד עם פחדים, כאבים, סכנות ואיומים. כולנו נתקלים במצבים הללו בחיים שלנו.
היעדר אומץ משמע - פחדנות, אבל פעולה אמיצה אינה מעידה על היעדר פחד, אלא על התגברות על הפחד. אבחנה דקה וחשובה :)

הסימן הסיני למילה אומץ מורכב על בסיס הסימן לכח ועוצמה. אכן נדרשים כוח ועוצמה להתמודד עם הקשיים הניצבים בפנינו. אם נחזור לאטימולוגיה העברית, הרי שאומץ ומאמץ שזורים זה בזה. 

בעלי אומץ נוטים יותר לקחת סיכונים, לצאת מאיזור הנוחות שלהם, ובכך גם להתפתח. מניסיוני האישי אני יכולה לספר שבצמתים בחיי בהן נדרשתי להיות אמיצה, יצאו רק דברים טובים. "חלום צרוף" הוא דוגמא אחת לכך. האומץ שנדרשתי לו לקבל את ההחלטה לפתוח עסק, דווקא כשהייתי בשפל הכי נמוך בחיי, העצים אותי ברמה האישית והפך אותי לאדם שונה היום משהייתי לפני ארבע שנים. שונה בתכלית! וזה משליך על כל תחומי חיי.

מרגע שהתחברתי לאומץ שבי, גם זכיתי בתחושת חופש אדירה. תחושת החופש נובעת מכך שאני יודעת שלא משנה מה יקרה לי בחיים, יש לי את האומץ להתמודד. זו ידיעה מאד משחררת.

אגב, תוצאת המעשה לא היא שעומדת למבחן. אם פעלת באומץ אל מול אתגר כלשהו, זה בכלל לא משנה אם הצלחת או לא הצלחת בסופו של דבר. היה לך האומץ לנסות ולתהמודד, וזה מה שחשוב. זה המקום בו גדלים ומתפחתים. זה המקום המעצים כל כך. החדשות הטובות הן שאפשר לתרגל את זה ולפתח את האומץ בקרבנו.
לדעתי, אומץ היא מעלה. לא סתם, אלא מעלה חשובה, שכך היא מאפשרת לנו לפרוץ מחסומים, לעשות דברים חשובים, להשפיע ולחולל שינויים. דמיינו לכם עולם ללא אנשים אמיצים? ללא מנהיגים, ללא ממציאים, ללא מדענים, ללא מגלי עולמות, ללא אמנים... משעמם פחד!

אני מזמינה אתכם להתחבר לאומץ שלכם. נסו לחשוב מתי נדרשתם להיות אמיצים? מה גרם לכך? כיצד פעלתם? מה הייתה התוצאה?

שבת שלום ומבורכת לכולם ♥
פורסם על ידי חלום צרוף בתאריך 4/10/2013