חלום צרוף - תכשיטים בעיצוב אישי | קורסים | סדנאות - על תשוקה
דף הבית >> מאמרים >> מאמרים כלליים - צורפות >> על תשוקה
תשוקה היא תחושה, לא תמיד מוסברת או מובנת, של דחף או להט כלפי משהו (או מישהו). היא בדרך כלל מלווה בתחושה של מתח, אשר מתפוגגת כאשר מושא התשוקה מושג. כבר בספר בראשית מסופר על תשוקתה של חוה לאכול מפרי עץ הדעת. אך לא כל תשוקה נובעת מאיסור.

הפילוסופים היווניים ראו את התשוקה כמאפילה על, או אפילו מנוגדת להיגיון. תשוקה יכולה בהחלט להוביל לאובססיה, אך תשוקה יכולה גם להיות הרמונית ותחת שליטה. אז היא גם מפרה.

תשוקה כלפי העיסוק או העבודה שלנו מעוררת אצלנו מוטיבציה אינסופית לבצע את המוטל עלינו, ובצורה הטובה ביותר. תשוקה כלפי החיים בכלל ממלאת אותנו באופטימיות ואהבה. בעלי תשוקה לעיסוקם בדרך כלל גם מצליחים, וזה נכון לכל תחום של עשייה.

אני מרגישה ברת מזל גדול לחיות את התשוקה שלי בעבודתי. זה משליך אל ומכל תחומי החיים האחרים שלי. יש משהו מידבק בתשוקה. כאילו מרגע שנדלקה התשוקה בחיי, היא מקיפה ומכילה את כל הווייתי.

בחוויה האישית של חיי, ההיפך מתשוקה הוא דיכאון. כשסבלתי מדיכאון קליני ממושך, הצורפות היוותה תרפיה עבורי, והיא ריפאה אותי טוב יותר מאשר ישיבות אינסופיות על ספת הפסיכולוג, או התרופות שרשמו לי בזמנו. בפרספקטיבה של השנים שחלפו מאז, תשוקתי לצורפות רק גברה עם הזמן, וממשיכה להתחזק ככל שאני ממשיכה להתמקצע גם כבעלת עסק בתחום. אם בתחילה עשיתי למעני עצמי, כיום אני מנתבת את העשייה שלי, ופותחת אותה גם כלפי אחרים. כל לקוח, כל תלמיד, כל סקרן שנכנס לסטודיו מרגיש את התשוקה באויר, על כל גווניה. זו זכות גדולה להיות במקום הזה, זכות שאיננה מובנת מאליה בכלל.

תודה רבה ושבת שלום לכולם ♥
פורסם על ידי חלום צרוף בתאריך 10/10/2013