חלום צרוף - תכשיטים בעיצוב אישי | קורסים | סדנאות - תרשיש - אקוומרין (Aquamarine) - אבן הלידה של חודש מרץ
דף הבית >> מאמרים >> מאמרים על אבני חן >> תרשיש - אקוומרין (Aquamarine) - אבן הלידה של חודש מרץ
אוהבים את הים? אתם בוודאי ילידי חודש מרץ! אבן החודש של ילידי חודש מרץ היא האקוומרין הכחולה, אבן חן שהתברכה בסגולות שונות.

מקור השם
מקור השם אקוומרין (Aquamarine) במילה הלטינית. המילה "אקווה": מים, "מרין": ים. האקוומרין היא אבן כחולה-ירוקה שמגיעה מקולומביה וברזיל, מרוסיה ומארה"ב. בשל שמה וצבעה, מיוחסת האבן לשמירה על יורדי הים.

תכונות בולטות של המינרל
צבע:
כחול תכלת, כחול ירוק
משפחה: בריל
הרכב כימי: Be3Al2Si6O18
סולם קשיות: 2.7
מקדם שבירה: 1.56
משקל סגולי: 2.7
צורת גביש אופייני: גבישים פריזמטיים

אמונות
- ביהדות.
האקוומרין היא אחת מאבני החושן של הכוהן הגדול, ככל הנראה אבן התרשיש. ע"פ מדרשת תלפיות אבן זו התברכה בסגולות שונות כגון ריפוי קוצר נשימה. רש"י מסביר: "מאכל הבא מחלקו של (שבט) אשר יהא שמן שיהיו זיתים מרובים מחלקו, והוא מושך שמן כמעיין. וכן ברכו משה, וטובל בשמן רגלו." רש"י מייחס את האבן לשבט אשר, שבט של איכרים שישב בצפון מערב ארץ ישראל, באזור העיר חיפה של היום ועד העיר צידון, ועסק בגידול עצי זית. לכן יוחסה אבן האקוומרין לשבט כי צבעה מזכיר את הזיתים והשמן, צבע הירוק כחול.
- במיתולוגיה היוונית. אל הים, פוסידון, העניק את האבן לבנות הים.
- בתקופה הרומית. התאמת הצבע של אבני החן לעונד/ת התכשיט היה חלק מתהליך העיצוב. הצורפים בתקופה זו השתמשו הרבה באקוומרין כדי לייצג את אלי הים, בזכות שמה וצבעה של אבן החן.
- בימי הביניים. האמינו כי האקוומרין מסייעת לטיפול בבעיות עיניים. כמו כן כינוי האבן היה "מראה קסומה", ומגידי עתידות השתמשו בה לראיית הנולד. צבע האבן הפך אותה לסמל האושר והנעורים, אבן שמביאה מזל והיא גם שימשה כקמע נגד תאונות. רווחה גם אמונה שהיא משפרת את כושר ההבעה.
- מלוכת אירופה. מלכים רבים אהבו את האבן ורכשו אבנים גדולות מאוד במשקל מאות ואלפי קראטים. מלכת רוסיה, קטרינה, אהבה את האבן במיוחד. נפוליאון שילב את האבן בבגדי ההכתרה שלו, ועד היום מכתירים את מלכי אנגליה, בכתר “אדוארד הקדוש”, המשובץ אבן אקוומרין גדולה.

מדיטציה - כפי שאבן האקוומרין מביאה שלום ושלווה גדולים היא אבן מצויינת לשימוש בשעת מדיטציה.

האקוומרין היא אבן המזל של ילידי חודש מרץ, ויש המאמינים כי היא יכולה גם לשפר את האושר בחיי הנישואין, ועל כן מתאימה לשילוב בעיצוב תכשיט לחגיגת יום הנישואין.

אבני חן כאבני לידה
אבני הלידה הינן אבני חן המסמלות את חודש הלידה בלוח הגרגוריאני. במדינות רבות מקובל להעניק את האבן במתנה כשהיא משובצת בתכשיט. אנשים רבים בעולם מאמינים שהאנרגיות הטבעיות של הקריסטלים מועברות לאדם שנושא אותם ומעניקות לו בריאות ומזל.

מרגישים שגם אתם מתחברים לאבן הלידה שלכם?
אתם מוזמנים להתרשם מיופיין אצלי בסטודיו או באתר :)
פורסם על ידי חלום צרוף בתאריך 1/03/2015